2. narozeniny a neplánovaný dárek s největším úspěchem

1.6.2011
By

20.května měl Kubí narozeniny a protože jsme věděli, že určitě dostane spoustu dárků od babiček, dědečků, tetiček a strýčků, nechtěli jsme nic kupovat. Takže jsem mu jen chtěla udělat nějaký pěkný dort, který mu trochu osladí ranní vstávání do toho jeho narozeninového dne. K tomu jsme teda nakonec přidali ještě knížku s malým dárečkem… Jako dort jsme udělali mašinku, podle receptu tady.

Mašinka měla úspěch větší než všechny dárky. Několik dní po sobě se Kubí budil se slovy: „mami, vstávat, mašinka čeká na Kubíka! Snídaňka bude!“ Kdykoliv se někdo Kubíka zeptal, co dostal k narozeninám, vždy mluvil o mašince… :)

Takže… jestli budete slavit nějaké narozeniny a také nejste pečící typy, jako já, tak nakupte bebe sušenky a hurá do modelování! :-)  

3 Responses to 2. narozeniny a neplánovaný dárek s největším úspěchem

 1. Jana on 25.6.2012 at 10.28

  Ahoj Luci,
  Chystám se na příští týden vyrábět Adamkovi k narozeninám také vláček (má teď vyloženě vláčkové období :o ) ale nikde se mi nepodařilo vypátrat podrobnější popis „výroby“… poraď mi prosím, čím jsi plnila mašinku a spodek vagonků…jsou to opravdu jen sušenky…nebo oblepená buchta…?
  Nemám teď nějak trpělivosti nazbyt a tak bych tím nerada házela z okna, až mi to nepůjde od ruky :o )))
  Díky moc za pomoc.
  Pohodový den,
  Jana
  p.s. knížku už mám pod střechou a nořím se do ní…:o)

  • Lucie on 25.6.2012 at 10.41

   Ahoj Jani, zkus na mimibazaru zadat v receptech do vyhledavani BEBE, nebo vlacek… Je tam spousta receptu.. Jsou to fakt jen bebe oplatky a vlacek jsem zvladla i jako totalne nesikovna kucharka… :)

   • Jana on 26.6.2012 at 14.51

    Díky moc za pomoc…jediná paní píše na MMB pořádný postup…tak snad to jako zkušená pekařka „dokážu“ :o )))
    Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odkazy - hezké Montessori blogy