Studené vs. teplé

16.9.2011
By

Tohle je opravdu jednoduchá aktivita, která je celkem efektivní. Alespoň u Kuby měla docela úspěch. Jen je třeba ji dělat rychle… :) Ale možná by šlo vymyslet jiný způsob, jak ji připravit, aby se nemuselo tolik spěchat.

Jde o hru s kamenama. Rozdělila jsem asi třicet kamenů na dvě skupiny. Jednu z nich jsem zalila horkou vodou a druhou jsem v misce dala do mrazaku. Nechala jsem obě skupiny na daném místě tak pět minut. Mezitím jsem si připravila na stůl dva papíry – červený – s nápisem teplé a modrý, s nápisem studené.

Když jsem kameny vyndala z mrazáku a horké vody, smíchala jsem je na tácku. Jakubův úkol byl jasný. Do misky s červeným nápisem dát teplé kameny, do misky s modrým dát studené. Všechno šlo moc dobře, zvládal to perfektně, dokud si s kamínky nezačal hrát a studené nezačal v ruce zahřívat… :) A teplé ochlazovat… :) Ale nevadí. Dojel téměř do konce, posledních cca. 5 kamenů už nemohl určit, protože už měli téměř pokojovou teplotu… Příště to třeba bude lepší… Každopádně aktivita měla úspěch.

 

One Response to Studené vs. teplé

  1. Mili Ella on 19.9.2011 at 10.06

    Tuto aktivitu jsme také zkoušely, je naprosto kouzelná! A děti opravdu moc baví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odkazy - hezké Montessori blogy