PSANÍ, ČTENÍ UŽ VE ŠKOLCE?

KRISTÝNA TURKOVÁ

Jako učitelé i rodiče určitě chceme pro naše děti to nejlepší. To, co považujeme za „nejlepší“ my, ale nemusí být ideální pro všechny děti. Děti totiž NEJSOU STEJNÉ. Narodily se s různým nastavením mozku, které se odráží v jejich vrozených potřebách. Některé děti například potřebují stabilitu a předvídatelnost, jiné neustálý přísun nových podnětů. Některé děti se přirozeně vciťují do druhých, jiné se musí empatii učit na základě logiky. To vše ovlivňuje také jejich učební styl a motivaci k učení.

My, jako rodiče a učitelé, promítáme do výchovy a výuky hodně ze své vlastní osobnosti. Aniž si to uvědomujeme, přirozeně děláme s dětmi činnosti, které by bavily nás, nebo s nimi komunikujeme tak, jak to vyhovuje nám. A pak nás mrzí, že děti nejsou dost motivované nebo je těžké se s nimi domluvit.
V čem se liší vrozené potřeby různých typů dětí a jak s tím naložit ve výchově i výuce zjistíte v rozhovoru s Šárkou Mikovou.

Kde jinde se můžete potkat?


Pořádám řadu workshopů...........

Kniha Nejsou stejné

DOPLNIT
Domluvte si se mnou termín, který vám bude vyhovovat.

Bio nebio

Psycholožka, která přes 20 let poskytuje individuální poradenství dospělým i dětem a realizuje rozvojové programy pro firmy, školy i neziskové organizace. Své zkušenosti s tisícovkami dětských i dospělých klientů promítla do knih „NEJSOU STEJNÉ: Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě“ a „Ani mámy NEJSOU STEJNÉ: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít“.

„Teprve když víme, PROČ někdo něco dělá, má smyl přemýšlet o tom, JAK na to budeme reagovat. To platí ve výchově, výuce, komunikaci i spolupráci. Proto se zabývám Teorií typů, díky níž můžeme odhalovat vnitřní motivy chování lidí, které vycházejí z vrozeného nastavení mozku. To totiž nemáme všichni stejné. V Teorii typů přitom není typ osobnosti omezující „škatulka“, ale příležitost postavit svou sebeúctu na tom, pro co máme přirozené vlohy, a rozšiřovat svůj potenciál skrze rozvíjení toho, pro co vrozené dispozice nemáme.“

Motto: „V každém z nás je ještě někdo, koho neznáme.“ C. G. Jung


sarka.mikova@meagnosis.cz

DOPLNIT