NE-POZORNOST U DĚTÍ A CO S NÍ?

LUDMILA LEINWEBEROVÁ

Provedu vás krajinou mozku dítěte a souvislostmi mezi mírou stresu – pozorností – pamětí a psychickým rozpoložením dítěte. Zjistíte, jak vytvořit vhodné podmínky pro práci dětí, aby udržely pozornost po dostatečnou dobu.

Naučíte se hravá a efektivní cvičení k nastartování pozornosti.  

  1. Vliv stresu na učení a paměť a co s tím?
  2. Co brzdí pozornost dětí a jak nastavit podmínky pro učení?
  3. Praktické tipy na cvičení pozornosti ověřené praxí, které můžete okamžitě využít
  4. Minutové hříčky pro uvolnění napětí

Kde jinde se můžete potkat?


Dyslektický mozek

Bio nebio

Mým posláním je provázet děti i dospělé k pohodě v životě vyladěním práce jejich mozku. Předávám léty praxe ověřené náměty a rady, jak překonat limity, které jsou nám někdy dány do vínku. Neuroterapiím se s věnuji přes 15 let, stejně jako diagnostice a terapiím činnosti mozku.

Vím, jak stres a problém se soustředěním působí na školní práci a výkon nejen dětí, ale i nás dospělých. Poznatky z neuroterapie a fungování našeho mozku mne velmi ovlivnily i v mé pedagogické práci. Znám důležité principy, které mají vliv na naše učení, paměť i míru stresu. Stovky hodin zkoumání fungování mozku a měření na lékařských přístrojích mne naučily vidět širší rámec problémů. Své vědomosti a zkušenosti předávám dál, aby pohoda a klid zavládly v mnoha domácnostech.

Jsem zakladatelkou Institutu praktické pedagogiky Institutu praktické pedagogiky a autorkou komplexního vzdělávacího programu Abeceda prvňáka. Na základě mnohaleté praxe jsme s kolegyní Miladou Smutnou vydaly knihu Dyslektický mozek zaměřenou na rozvoj čtenářských dovedností a podporu dětí s dyslexií a jejich průvodců.


ludmila@activebrain.cz