SPECIFIKA DVOULETÝCH V MŠ

KAMILA BALCAROVÁ A MICHAELA WILLHEIMOVÁ

Mezi dvouletými dětmi a dětmi předškolními jsou velké rozdíly. Často se ale dostaneme do situace, kdy nám do třídy tak malé děťátko přijde. Jaké tedy doopravdy je? Jaké má vývojové potřeby, co vyžaduje a potřebuje? A jak k němu správně přistupovat? Jak jim pomoci v jejich adaptaci?

Na tyto otázky vám odpovíme v našem videu. Předáme vám informace, jak můžeme dvouletým dětem ve školce pomoci, aby se cítili bezpečně a přicházely k nám s důvěrou. Také se podíváme do třídy dětské skupiny, kde můžete načerpat inspiraci, jak jim prostředí ještě lépe přizpůsobit.

Kde jinde se můžete potkat?


Kurz základy Montessori
Domluvte si osobní setkání

Bio nebio

Míša i Kamila vystudovaly střední pedagogickou školu – obor učitelství pro MŠ a PedF UK v Praze. Poté absolvovaly mezinárodní Association Montessori International výcvik pro věk 0-3, Míša ještě výcvik pro děti 3-6. Již 12 let jsou průvodkyněmi rodičů a dětí v montessori metodě. Stály u zrodu RC Paleček, kde začaly s konceptem Montessori pracoven a RC Andílek (nyní Montessori školy Andílek), kde založily montessori třídu pro batolata.

V současné době jsou průvodkyněmi rodičů a dětí od narození do 3 let, vedou poradnu pro rodiče a pedagogy, lektorují kurzy pro pedagogy v Asociaci Montessori ČR a jsou autorkami montessori online kurzu.


michaela@asociacemontessori.cz kamila@asociacemontessori.cz