CO DŮLEŽITÉHO SE DĚJE V OBDOBÍ DO 3 LET A JAK NÁS TO OVLIVŇUJE?

SIMONA LIVOROVÁ

Proč je důležité být připraveným rodičem a pedagogem u dětí od narození do 3 let. Co zásadního v tomto období probíhá a na co bychom si měli dát pozor? 

Je možné v dnešní uspěchané době dětem věnovat plnou pozornost, být s nimi tady a teď a zahledět se jim do jejich duše skrze tak důležitý pohled do očí?

Když se mi dítě ve školce nedokáže do očí dívat čím to je a co s tím jako pedagog mohu udělat? Je možné, aby učitelé napravili to o co dítě přišlo během rané fáze doma? 

O tom všem bude rozhovor se Simonou Livorovou.

simona livorová

Bio nebio

Setkání s odkazem paní Marie Montessori v roce 2005 ji změnilo život. Má dlouholetou praxi s dětmi 0-6 let. Je lektorkou a součástí vedení Montessori ČR, z.s., kde lektoruje v Čechách i na Slovensku kurzy pro rodiče i pedagogy od narození do 6-ti let. Jejím mottem je "ideálně se setkat s rodiči už před početím". Patří do týmu lektorů programu pro přípravu do školy „Šance pro vaše dítě“. Od roku 2012 je spoluzakladatelkou Montessori centra Elipsa v Pardubicích, kde vede programy pro děti od 0 do 6 let s rodiči i bez rodičů. Absolvovala Český národní diplom Montessori pro děti 3-9 let, hostovala na mezinárodním Montessori kurzu (AMI) pro děti 3-6 let v Praze. Nejvíc ji na její cestě ovlivnilo setkání s "Montessori babičkou"Lore Anderlik s níž absolvovala dvouletý výcvik Montessori terapie. Momentálně v rámci Montessori ČR spolupracuje s anglickou lektorkou Karen Pearce.