Navlékání nastříhaného brčka na „chlupatý drát“

30.10.2011
By

Kubímu ještě úplně dobře nejde navlékat korálky, vlastně ani velké korále, na šňůrky. Chvíli jsem ho sledovala a říkala si, proč mu to nejde a proč ho to tím pádem ještě nebaví… A přišla jsem na to.. :) Ta šňůrka, mrška, mu pořád někam utíkala. A on měl co dělat s tím principem toho navlékání… a hlídání šňůrky bylo ještě trochu „navíc“.

Tak jsem si vzpoměla na jednu mou návštěvu v montessori školce, asi před rokem, kde měli navlékání v jesličkách řešené trochu jinak… (teda, zrovna tato jedna aktivita byla trochu jiná). Děti navlékaly na drát. Na takový ten žinilkový, chlupatý, tak že je i příjemný na dotyk (a dá se koupit v pěkných barvách). Nikam neutíká, nijak se nekroutí… :) No a co na něj navlékat? Vlastně asi cokoliv. My jsme doma nastříhali dvě brčka a Kubík navléká tyto kousky. A úspěch? Soustředěnost obrovská, radost z výsledku ještě větší. Jen mám pocit, že je to pro něj už moc jednoduché… A nějak nemohu vymyslet „level 2″ – kromě toho, že bychom přešli již na klasické navlékání na šňůrku, které ho teda ještě moc neba… tak nevím. Uvidíme.

7 Responses to Navlékání nastříhaného brčka na „chlupatý drát“

 1. Radana on 1.11.2011 at 13.42

  Dobrý den, zkuste to na špejli. Posílám vám inspiraci, jak jsme to nedávno dělali my. http://lyssaci.webnode.cz/rozvijeni-smyslu/ Radana Jinak jsem moc ráda, že jsem vaše stránky přes Mili našla. ;)

 2. Lucie on 1.11.2011 at 14.31

  Radano, krasne stranky!! :) Děkuji moc za sdílení!!

 3. Magdalena on 8.12.2011 at 1.51

  dneska jsme to vyzkouseli, je to neuveritelne jak takova jednoduha vec dokaze zabavit dite, urcite napisu o tom na mem blogu a urcite napisu o vasem blogu

 4. Zuzka on 3.2.2012 at 16.12

  Luci, Edovi uz v roce a pul, kdyz jsem zkusila s nimi vysivani, slo navlekat koralky na nit pomoci velke plastove jehly pro deti. Ted mu to usnadnuji pomoci tenke „nausnicova“ tycky, na kterou se navlekaji koralky a vyrabi se nausnice. Takze Kubikovi by to take mohlo pomoci. Ale je potreba velkych koralek k te plastove jehle. K te „nausnicove“ pak i uplne mini koralky.

 5. Helena F. on 28.7.2012 at 19.08

  Dobrý den, my navlékáme na bužírky. Jsou v různých barvách. prodávají je v hračkářství. větsí děti si z nich pletou různé přívěšky – např na klíče. Nejsou sice tak pevné jako chlupaté drátky, ale na druhou stranu neutíkají jako provázek.
  Helena

 6. Helena F. on 28.7.2012 at 19.10

  Jo a po přečtení předešlého příspěvku mně ještě napadlo v galanterii prodávají dětské jehly – nejsou ostré a jsou dlouhé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odkazy - hezké Montessori blogy