Deník šťastných chvil

„Umíme najít perly ve skořápkách ústřic, zlato v horách a uhlí v útrobách země, ale nejsme si vědomi duchovních skvostů dítěte, které skrývá uvnitř sebe, když vstupuje do tohoto světa s cílem obnovit lidstvo.“ M.Montessori

Nejdříve ze všeho se omlouvám, že poslední dobou nezvládám moc psát. Začala jsem dělat nějak víc aktivit, než na které stačí můj omezený 24hodinový den… 🙂 Ale nevadí. Chtěla jsem se s vámi dneska podělit o nápad, který jsem si někde přečetla a velmi mě oslovil. Jde o Deník šťastných chvil… Není už ten název krásný? 

Když toho je na mne hodně, nestíhám práci, věci doma, všechny povinnosti okolo, mám tendenci být negativní. Vidím potom na všem to špatné, co se nepovedlo, co jsem nestihla, jak zase Kubí něco udělal jinak, než jsem já chtěla…atd… Čím víc se ale soustředím na tyto věci, které nebyly úplně k zarámování, tak tím víc energie jim dávám, tím víc mě pohlcují a tím větší strašidla a problémy z nich dělám. Tak že – změna plánu přátelé!

Každý den si chci připomenout, ideálně napsat, co hezkého se mi ten den přihodilo, co pěkného se Kubímu povedlo, co přijemného jsme spolu zažili! 🙂 Jaké skvosty v Kubíkově dušičce se mi podařilo dneska spatřit? Jaké zlato vykouzlil svými ručičkami během dnešního dne? Jaké perly vypadly z jeho úst? 🙂 Věřím, že hned bude ten svět přesně o tyto momenty veselejší! Když se mě Honza večer zeptá, jaký jsem měla den, chci začít přesně těmito krásnými momenty, které hned nastolí jinou atmosféru i v našich rozhovorech a společných chvílích.

Jsem zvědavá, jak to půjde… 🙂 Kdo do toho půjde se mnou? 🙂

Komentáře
 1. Klarchen napsal:

  Jé, tak přesně tohle mám v plánu 🙂 Někdy je celej den fajn, a večer nepříjemná hodina a já hned říkám, že to stálo za nic a úplně pohřbím tu pěknou většinu… stejně tak, kritizovat a vidět chyby mi jde líp, než vytahovat to funkční a dobré:)

 2. katie_25 napsal:

  Hezký večer.. mám 14-ti měsíční holčičku, je to moje šikulka a někdy mi přijde, že by potřebovala víc zabavit a tak :o) delší dobu hledám víc informací o montesori a jsem ráda, že jsem našla Váš blog, je opravdu inspirující.. vrátila jsem se až tady sem na první příspěvek, protože mi mluvíte z duše.. i když je času málo, pokouším se už vlastně od narození Terezky, vše pěkné, zajímavé zapisovat, abych pak “ snad někdy“ z toho všeho udělala album, dopsala tam různě postřehy atd.. Montesori ve vašem podání je skvělé, budu určitě navštěvovat častěji a když se mi podaří mého draka u něčeho podobného vyfotit určitě přidám na svůj blog :o)) Díky a přeji krásný víkend. Katka

  • Lucie napsal:

   Díky moc za zpětnou vazbu! Jsem ráda, že jste tu našla něco užitečného! A také díky, že píšete… 🙂 Na Fleru máte krásné věci!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.