Studené vs. teplé

Tohle je opravdu jednoduchá aktivita, která je celkem efektivní. Alespoň u Kuby měla docela úspěch. Jen je třeba ji dělat rychle… 🙂 Ale možná by šlo vymyslet jiný způsob, jak ji připravit, aby se nemuselo tolik spěchat.

Jde o hru s kamenama. Rozdělila jsem asi třicet kamenů na dvě skupiny. Jednu z nich jsem zalila horkou vodou a druhou jsem v misce dala do mrazaku. Nechala jsem obě skupiny na daném místě tak pět minut. Mezitím jsem si připravila na stůl dva papíry – červený – s nápisem teplé a modrý, s nápisem studené.

Když jsem kameny vyndala z mrazáku a horké vody, smíchala jsem je na tácku. Jakubův úkol byl jasný. Do misky s červeným nápisem dát teplé kameny, do misky s modrým dát studené. Všechno šlo moc dobře, zvládal to perfektně, dokud si s kamínky nezačal hrát a studené nezačal v ruce zahřívat… 🙂 A teplé ochlazovat… 🙂 Ale nevadí. Dojel téměř do konce, posledních cca. 5 kamenů už nemohl určit, protože už měli téměř pokojovou teplotu… Příště to třeba bude lepší… Každopádně aktivita měla úspěch.

 

Komentáře
  1. Mili Ella napsal:

    Tuto aktivitu jsme také zkoušely, je naprosto kouzelná! A děti opravdu moc baví.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.