Propichování připínáčkem

Kdo by to byl řekl, ale připínáček je úplně super pomůcka… 🙂 Samozřejmě člověk musí být extra opatrný, vysvětlit dítěti nebezpečí práce s ním a být pořád někde na dohled a dávat pozor, aby se něco nestalo. Každopádně Jakub měl s připínáčky zkušenost (dala jsem mu svou starou korkovou tabuli), hrál si s nimi již mnohokrát a vždy ho to celkem bavilo. Jednou se trošičku píchnul do prstu (v mé přítomnosti, úplně minimálně, když ho sbíral ze země a neuvědomil si, že ho nemůže chytat za tu pichlavou stranu), tak že teď je opatrný.

Práce s připínáčkem je jedna z aktivit, kterou vídám na montessori stránkách a ve školičkách. Většinou v oblasti výtvarky a umění, ale řekla bych, že to ani tak nemusí být jen o tom umění, nebo výtvoru, co vznikne. Jakuba baví už jen ten fakt, že se tím připínáčkem někam trefuje. Znám děti, kterým tato aktivita vydrží i hodinu, nebo déle. Jakuba to bohužel bavilo jen v mé přítomnosti. Ale řekla bych, že jsem to jen špatně načasovala.

Nemám žádnou extra podložku, nebo cokoliv takového. Měli jsme doma kus polystyrenu, tak že ten jsem použila jako podložku. Je mi teda uplně jasné, že to nevypadá úplně esteticky nejlépe, takže kdo to budete opakovat, můžete být ladnější… 🙂 Každopádně svůj účel to u nás splnilo. Obrázky jsem si vytiskla z Montessori Workjobs. Připínáček jsem vzala ten úplně obyčejný od nástěnky.

Kromě toho, že tahle prácička moc pomáhá rozvíjení jemné motoriky, soustředění, trpělivosti, také se tím dítko učí polohu těch tří prstů pro budoucí psaní. Moc si to užijí děti, které mají zrovna citlivé období pro detail, malé věci, předměty, pro trefování se do malých otvorů…  Montessori Monday

Komentáře
 1. Rony napsal:

  Děkuji moc za zajímavý tip. Syn má dva roky a když šiju tak strašně rád zapíchává špendlíky do polstrované židle. Vůbec mě nenapdlo, že bych mu mohla poskytnout takovouto hru. Připínáčky máme doma, takže už vím jak ho zabavit 🙂 Ještě jednou díky. Rony

  • Lucie napsal:

   Jééé, to jsem ráda, že nejsem jediná, koho prostě věci nenapadnou hned, i když nám je děti ukazují, co to jde… 🙂 🙂 U nás Jakub zase pořád píchal ty připínáčky do nástěnky a děroval mi všechny papíry, které jsem tam měla. Bohužel jsem se nejdřív pořádně rozčilovala, než mi došlo, že mohu uspokojit jeho potřeby a zachránit své papíry jednoduchou pomůckou… 🙂 Super, že se tip hodil. A díky moc za zpětnou vazbu!

 2. tina napsal:

  chcela som sa ešte opýtať, dieťa prepichuje po línii vzoru, a je pod tým ešte napr. biely čistý papier, kde sa ten vzor obtláča, alebo ide len o to, aby prepichovalo po línii vzoru?

  • Lucie napsal:

   Moc Vás zdravím, … my jsme to dělali tak, že Kubík propichoval těsně vedle sebe a pak jsme z toho vlastně tím propichováním obrázek vystříhli.. 🙂 Teda lépe řečeno později vytrhli…

 3. I love your photo … and thanks for the link to the Montessori Workjobs printables. Pin punching is always such an amazingly popular Montessori activity with children. Thanks for sharing your experiences at Montessori Monday! 🙂

  • Lucie napsal:

   Thanks Deb for getting back to me! That’s so nice!! 🙂 And thanks for organizing montessori monday…

 4. maki napsal:

  Ahojky, tak to melo uspech. Obohatila jsem to o barvy, tedy jsem vystrihla jednoduche predmety z barevnych papiru a koupila barevny pripinacky a na kazdym predmetu udelala tak ctyri malinkaty kolecka, kam se mela pripinackem trefit. Presny pocet kolecek a spendliku.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.