Prstový úchop s kapátkem

Původně jsem v této aktivitě chtěla hledat už od začátku složitosti… 🙂 Ale pak jsem si říkala, že žádný takový. Potřebovala jsem, aby se Kubí na chvíli opravdu zabavil, protože bojuju s nějakou virózou a byla jsem fakt utahaná. Tak že…

Vzala jsem úplně takové to obyčejné kapátko (v lékarně ho prodávají snad za 10Kč) – případně se dá použít jakékoliv, které máte určitě doma od nějakých kapiček. A protože jsem zrovna neměla kompletní set i s lahvičkou (což by asi bylo ideání), tak jsem dala Kubímu vodu jen do skleničky. Ideální by bylo, když bych dala i potravinářské barvivo, aby voda byla nějak lákavá, ale na první pokus zabrala i obyčejná… 🙂 (V montessori školičkách se většinou pracuje s dvěma barvami – modrou a červenou).

K tomu všemu gumová podložka pod mýdlo (díky jedné supr čtenářce blogu za dáreček)…

Jakoubkovi jsem jen ukázala fígl toho, jak do kapátka nabrat vodu a pak jak ji opatrně odpouštět pěkně jednu kapičku po druhé na podložku (do jednotlivých dílků). Hned se toho chopil a i když ze začátku s kapátkem bojoval, pak se u toho zasekl na celkem dlouhou dobu. Přišel si vyžádat i ubrousek, když se netrefil a trochu ukápl na podložce jinam, než chtěl… Tak že to by asi chtělo příště vychytat tak, aby měl ubrousek k dispozici už na tácku.

Kromě toho, že se dítko díky této aktivitě naučí používat kapátko (no není to pro dvouleté – tříleté dítě tak jednoduché! Mnoho dětí si myslí, že jen stačí strčit kapátko do vody a ona tam nějakým zázrakem sama zůstane), tak také procvičuje svou jemnou motoriku (hlavně prstový úchop), rozvíjí koordinaci oko-ruka, učí se soustředit, být pozornější, koordinovat své pohyby…

Komentáře
 1. Marketa napsal:

  Dik za dalsi super napad! My jsme udelali cervenou a modrou vodu, dve kapatka a kapali jsme na papir do kolecek udelanych ve wordu. Nabirani do kapatka nebylo pro Juli uplne snadny, kapani vic, ale skvele u toho vydrzela a byla nadsena!

  • Lucie napsal:

   To je supr! Normalne se to dela s barvami, takze to mame take ted v planu. 🙂 Jsem moc rada, ze to Juli bavilo!

 2. Zuzka napsal:

  Ahoj Luci, vidim, ze aktivita uspesna 🙂

  • Lucie napsal:

   Jojo… 🙂 Ještě jsme přidali barvičky a obtiskávali, tak že to sem hodím někdy příště… 🙂 DÍKY MOC ZA PODLOŽKU!

 3. Amelie napsal:

  Ta podložka pod mýdlo vypadá dobře. A kapátko je prima nápad.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.