Vánoce jako čas pomáhání, darování a radování… :)

Vánoce jsou časem, kdy naše děti dostanou pravděpodobně hodně dárečků od všech příbuzných, nás samotných a v některých případech i našich známých… Čím více nad tím ale přemýšlíme, věříme, že by to měl být také čas, kdy se naše děti naučí dávat.

Protože naše blogy (www.MontessoriDoma.czwww.RustSpolecne.cz) jsou oba zaměřené na Montessori aktivity, rozhodly jsme se, že bychom chtěly využít našich stránek k podpoře projektu, který bude mít podobné zaměření. Rozhodly jsme se, že bychom chtěly podpořit školu pro chudé děti, ze slumu v Nairobi (Keňa). Je to škola, do které chodí sirotci a chudé děti z celé čtvrti. V tuto chvíli v ní je více než 500 dětí! Od svého založení letos slaví deset let!

Paní ředitelka, Rosebella Wambui, v této škole během roku začala zařizovat Montessori třídu pro nejmladší děti (3-6 let). V této třídě má pár ručně vyrobených pomůcek. Chtěla by ale třídu rozšířit, nakoupit originální pomůcky a více jít tímto směrem, protože podle ní je práce s pomůckami pro děti velmi přínosná, konkrétní a děti s nimi lépe chápou i složitější koncepty.

Marie Montessori také začínala svou práci v chudé čtvrti Říma. Starala se o děti, nad kterými ostatní již zlomili hůl a o kterých si všichni mysleli, že se nenaučí ani číst a psát. Věříme, že všechny děti si zaslouží svou šanci. Budeme moc rády, pokud nám pomůžete s vybavením jedné třídy v Rosebella Academy, v Nairobi.

A jak na to?

Čtenáři obou našich blogů mohou pomoci této škole tím, že pošlou libovolný dar na účet občanského sdružení Centrum Dialog (51-168 765 02 57/0100), s variabilním symbolem tohoto projektu (VS: 10028). Zároveň napíší na email: Lu@centrumdialog.cz své jméno a částku, kterou přispěli. Sdružení následně vystaví zájemcům certifikát o daru, který odešle na Váš email a vy si ho můžete vytisknout pod stromeček, jako jeden z dárků.

Celkovou sumou, kterou chceme vybrat, je 26tisíc korun. Za tyto peníze nakoupíme rozšířený balíček základních pomůcek napříč oblastmi, jehož původní cena je téměř 33tisíc. E-shop dá balíček k dispozici za náklady. Dopravu do Keni zkusíme zajistit zdarma.

Po Vánocích bychom vás informovali, kolik se vybralo, co se koupilo a kdy nákup poletí k dětem!

Budeme moc rády, pokud se s námi do tohoto projektu zapojíte! Obě budeme přispívat na některé pomůcky a doufáme, že v tom nebudeme sami! 🙂

Přejeme vám všem krásný předvánoční čas!

Lucka a Mili

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.