Světadíly z filcu

P1230930Aktivita od Jitky… Pro Montessori příznivce doporučuji držet se barev, které mají jednotlivé kontinenty standardně na Monte mapách. 

Na internetu mě zaujala tato aktivita. K výrobě jsem použila filcové A4. Nejdříve jsem si z těchto stránek stáhla polokoule, které jsem si zvětšila na rozměr filcu, potom jsem jednotlivé světadíly vystřihla a nalepila na karton (není nutné – vzhledem k tomu, že budete obtahovat jen jednou), vystřihla a obkreslila na filc. Předlohu můžete mít také z filcu nebo si polokoule vyfotit a vytisknout – doporučuji, aby předloha byla ve stejné velikosti. Malé děti mohou umisťovat světadíly přímo na předlohu nebo dle předlohy, větší děti bez předlohy. Zároveň si můžete s dětmi povídat o zajímavostech jednotlivých světadílů – inspirace např. zde.

Přeji příjemnou zábavu, Jitka

Komentáře
  1. Petra napsal:

    Loni jsme křídou nakreslili světadíly na plácek před garáží, ne na dve olokoule, ale na jedne mape sveta, cca 3×5 metru. a cestovali, skákali, běhali. doporucuji. kdyz oprsí, je treba nakreslit znovu a tak se vse skvele zopakuje. taky jsme na kontinenty nosili veci ze zahrady, ktere pochazeji z jedn kontinetu – kukurice, brambor z ameriky, juka z jizni ameriky…kdeze je ta ceska kvetena. Syn má rád aktivity pro celé tělo, jako všechny děti. Inspirovala jsem se monte pomuckou jedne maminky, ktera na diplomovem kurzu vyrabela mapu na deku, pro pouziti do interieru. sice to vypadalo uzasne, ale myslim pro skakani podkluzovalo a taky výroba a naroky na uskladneni byly náročné.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.