Rostliny a semena

IMG_1227Tato aktivita na přiřazování se nám krásně teď hodí na jaro… 🙂 Připravila ji pro nás v rámci výměny Míša. Zde je její text:

Při vymýšlení aktivity pro tuto výměnu busy bags jsem objevila na internetu tuhle fotografii  a bylo rozhodnuto. Práci s přírodninami mám ráda a moje dítě také ( třeba takové hledání klíčů ve velké míse plné pšenice apod. 🙂 ).

Našla jsem 12 rostlin, které mě zaujaly svoji různorodostí (Mák setý, Len setý, Kukuřice setá, Pšenice setá, Rýže setá, Kmín kořenný, Čajovník, Oves setý, Čočku jedlou kuchyňskou, Fazol obecný bílý, Ostropestřec mariánský a Slunečnici roční  – máme tedy zástupce obilovin i luštěnin, najdeme zde i (olejnatá) semena, koření, lístky (z čajovníku) atd.) a pustila jsem se do práce. Všechno jsem pozavírala do nejmenších ZIP sáčků. Poté jsem na internetu našla obrázky k semínkům – tedy fotografii rostliny Slunečnice a k tomu se budou přiřazovat semínka slunečnice atd.

Pro kontrolu jsou obrázky popsány písmeny A-L a vyrobila jsem ještě kontrolní kartičku s obrázky semínek (stejných, co jsou v šáčcích) a opět s písmeny A-L, takže si můžete ověřit správnost přiřazení. Všechny kartičky jsou zalaminovány.

3676-1600 - Kopie

Komentáře
 1. Petra napsal:

  Dobrý den, bylo by možné si stáhnout přílohy? Děkuji.

  • Lucie napsal:

   Můžete si určitě otevřít obrázek ve větší kvalitě a stáhnout si ho. Myslím, že je dostačující.

   • Eva napsal:

    Dobrý den, děkuji za krásně zpracovaný materiál. Můžete prosím dát k dispozici i list s vyfocenými plody a semeny? Děkuji Eva

 2. Veronika napsal:

  Dobrý den, s jak velkými dětmi tohle děláte? Děkuji za odpověď.

  • Lucie napsal:

   My to doma jedeme s pětiletým (teda, skoro pětiletým)… ale upřímně, na kytičky a rostlinky on moc není… 🙂 Tak že si to sám vytáhne jako aktivitu minimálně, chce to dělat jen se mnou, sám moc ne. Ale věřím, že jiné maminky mají úplně jiné zkušenosti… 🙂

 3. Hedvika napsal:

  Uzasný napad! DIKY MOC!

 4. petra napsal:

  Luci, poslala Míša i foto těch semínek?nějak je nevidím,…Petra

  • Lida napsal:

   Můžu se zeptat, jak jste dělala tu tabulku s rostlinami? Inspirovala jsem se vaší aktivitou a dělám v rámci výměny taky semínka, ale nedaří se mi ve Wordu v tabulce nastavit, aby okýnka v tabulce byla široká podle fotky a ne všechna stejná, to pak nevypadá hezky. Nebo jste to dělala v excelu a tam to jde nastavit? Děkuji za odpověď.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.