Jak podpořit neomezený potenciál dětství? 

Mezinárodní online Montessori konference

22. až 26. března 2021

do začátku konference zbývá

O konferenci

V listopadu 2020 jsme uspořádali mezinárodní online konferenci se světovými osobnostmi z Montessori prostředí, které se zúčastnilo více než 13 000 lidí. Ohlasy a úspěch jednotlivých přednášek mnohonásobně předčil naše očekávání, a proto jsme se rozhodli je sdílet i s českými rodiči, učiteli a odborníky z oblasti dětského rozvoje. 

Chceme do českého prostředí přinášet kvalitní poznatky z oblasti výchovy, psychologie a celistvého rozvoje dítěte. Vybrali jsme 17 nejúspěšnějších přednášek z naší anglické konference “Childhood Potential” a ty jsme otitulkovali do češtiny. Jejich témata pokrývají období od narození, přes péči o malé děti, až po rozvoj předškoláků. 

0
dní plných inspirace
0
nejlepších přednášek
0
minut videí s českými titulky
0
účastníků mezinárodní konference

Děti jsou jako vlhký cement. Cokoli na ně dopadá, zanechá v nich otisk.

Haim Ginott

Neomezený potenciál dětství

Všechny děti v sobě mají již od narození neomezený potenciál v podobě tzv. absorbující mysli. Tento potenciál je tak hluboký, že jediným omezením pro dítě jsou limity prostředí, ve kterém žije a tráví svůj volný čas.

V každém prostředí určeném pro děti do šesti let je nejdůležitější role dospělého. Jsme to právě my, kdo musí být nejlépe připravený, abychom mohli dítěti pomoci v jeho rozvoji. Proto se na této konferenci všichni rodiče a učitelé dozví více o tom, jak připravit sebe a prostředí doma či ve školce tak, aby se z něj stala oáza klidu a bezpečí pro celistvý rozvoj dětského potenciálu. Pochopíme, jak funguje mysl dítěte a co dítě potřebuje v jednotlivých obdobích a v jakémkoliv sociálním prostředí.   

  • Jak naplnit potřeby našich nejmenších - kojenců a batolat? 
  • Jak se postavit k tématu technologií u dětí v době, kdy jede celý svět online? 
  • Jak upravit a připravit prostředí pro děti doma či ve školce?
  • Jak komunikovat s respektem a bez přetěžování našich hlasivek?
  • Jaké jsou základní principy ukočírování třídy podle Marie Montessori?
  • Jak rozvíjet hudební či výtvarný cit?
  • Jak si představit jeden den v Montessori domácí škole? 
  • Jak podpořit rozvoj jazyka? 

Odpovědi na tyto i mnoho dalších otázek i témat uslyšíte během naší online konference!

Co dělá ruka, mysl si pamatuje.

Maria Montessori

Proč se konference zúčastnit?

Celosvětově uznávaní lektoři

Vybrali jsme pro vás lektory, kteří mají za sebou přednášení ve všech koutech světa, jejich knihy byly přeložené do desítek jazyků a jejich zkušenosti jsou k nezaplacení. 

Nejpalčivější témata 

Zvolili jsme témata a přednášky, která řeší téměř každý učitel i rodič. Tyto přednášky měly nejlepší hodnocení a vynikající zpětnou vazbu od účastníků naší světové konference. 

Neomezený přístup

K přednáškám se můžete kdykoliv vrátit. Koupí vstupenky získáváte časově neomezený přístup ke všem videím. 

Pohodlí online prostředí

Nemusíte nikam jezdit, ani být nikde na čas. Přednášky si pustíte, kdy a kde vám to bude nejlépe vyhovovat. Přestože budete v bezpečí doma na gauči, můžete zhlédnout přednášky od lektorů z celého světa. 

Bonusy, slevy a dárečky

Oslovili jsme pro vás několik partnerů, od kterých získáte zajímavé slevy a bonusy.

Pokud se děti cítí v bezpečí, mohou riskovat, klást otázky, dělat chyby, učit se důvěřovat, sdílet své pocity a růst.

Alfie Kahn

Program

V rámci konference získáte přístup k 17 video-přednáškám zahraničních Montessori expertů s českými titulky:

Anna Langstaff

Montessori N.E.S.T: Příprava vašeho domácího prostředí

Biff Maier

Vzdělávání lidského potenciálu

Charlotte Snyder

Technologie a Montessori

Claudia Mann

Ve stopách Marie Montessori, pozorování nám ukáže cestu

Frank Leto

Hudba a děti

Margaret Whitley

Příprava dospělého

Marlene Barron

Klíčové „jazykové“ aktivity a strategie pro rodiče a učitele

Meishan Hutchison

Zpřístupnění kreativního umění dětem

Michael Strong

Jak se zapojit do intelektuálního rozhovoru s jakýmkoli dítětem ve věku od čtyř let

James Lu & Michelle Gao

Den v domácím vzdělávání podle Montessori

Nathalie Alvarado

Montessori pro každého: vychovávejte nezávislé a zvědavé děti

Pamela Green

Montessori od narození

Paul Epstein

Lekce „4. stupně“: Myšlenkové rutiny

Ruth Anne Hammond & Kira Solomatova

Spojení s miminky a malými dětmi: Jak zpomalit bez pocitu viny nebo nudy

Shamiemah Jassiem

Základní principy, které podporují úspěšné vedení Montessori tříd

Simone Davies

Plnění potřeb našich kojenců a batolat

Sylvia Arotin

Praktický průvodce Montessori komunikací - chvála, dělení se a velké emoce!

Děti nikdy nebyly dobré v poslouchání starších.  Ale v jejich napodobování nikdy nezklamaly.

James Baldwin

Ohlasy účastníků konference Childhood Potential

Nemohu vám dostatečně poděkovat za zorganizování této konference! Mám pocit, jako bych četla tu nejlepší knihu v životě. Nevím, jak se vám podařilo najít všechny tyto úžasné lidi, kteří svým prezentacím věnovali tolik úsilí a lásky. Jsem si jistá, že to nebylo snadné, takže tleskám vašemu úsilí a opravdu si vážím času, který jste tomu věnovali. Jsem opravdu moc ráda, že jsem toho byla součástí, a rozhodně jsem to doporučila všem svým přátelům a zveřejnila na sociálních médiích.
SnezanaRwanda
Jsem tak nadšená tím, že mám doživotní přístup ke konferenci se všemi úžasnými řečníky a jejich přednáškami, že bych ráda darovala některým z učitelů mého dítěte doživotní členství. Vím, že budou stejně nadšení jako já. Mockrát vám děkuji za to, že jste mi umožnili říct našim učitelům, jak ovlivnili život naší dcery a celé naší rodiny! Cítíme se tak vděční a poctění, že se našemu dítěti dostává Montessori vzdělání a nemůžeme se dočkat, až se podíváme na další užitečné přednášky, které nás budou i nadále vést jako její rodiče.
SarahUSA
Workshop si užívám naplno a dopřávám si dostatek času, abych pochopila spoustu nových věcí, které slyším od odborníků. Jsou úžasní, hotová pokladnice znalostí a mají nesmírné zkušenosti. Jsem moc ráda, že jsem je slyšela, a od vás bylo velmi praktické, že jste je pozvali na společnou platformu.
LavanyaaAustrálie
Všechna videa jsou úžasná. Všichni přednášející jsou neuvěřitelní!! Každý den nedočkavě čekám na váš email. Nadšeně sleduji přenášky… moc děkuji!
AnastasiaŘecko
Jsem velmi ráda za všechny znalosti, které jsem získala od všech přednášejících. Zůstala jsem vzhůru dlouho do noci a sledovala téměř všechny. Jsou to neocenitelné znalosti. Moc děkuji, jsem vám navždy vděčná. Ještě se toho musím hodně naučit.
ChantelIsrael
Děkuji vám a týmu za vaše úsilí při organizování této úžasné a velmi poučné konference a za to, že jste umožnili účast veřejnosti. Přednášky byly velmi poučné a pomohly rozšířit mé znalosti. Doufám, že se v budoucnu budu moci těšit na další podobné akce.
ParveenIndie
Skutečně úžasné a plné neotřelých a fantastických nápadů od těchto talentovaných a zkušených odborníků na Montessori, což činí z této konference skvělou příležitost učit se od nejlepších. Velké poděkování všem organizátorům. Moc se mi to líbí a určitě se zaregistruji k doživotnímu přístupu.
AliyaPákistán
Moc děkuji za tuto úžasnou příležitost. Byla jsem na tom závislá hned od pondělí. Nepřeberné množství zkušených a vnímavých pomocníků je skutečným požehnáním.
YvonneGhana

Registrace

Ochutnávka zdarma

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Chcete vědět, jakým způsobem jsou jednotlivé přednášky organizované a zda vás zaujmou? Podívejte se na krátké ochutnávky z pěti přednášek, ať víte, do čeho jdete.

Jednotlivec
2490 Kč
Plný časově neomezený přístup na konferenci pro jednu osobu
Balíček pro školky
9890 Kč
Cenově zvýhodněný balíček pro školky - plný přístup na konferenci až pro 5 lidí

Co vše získáte zakoupením vašeho přístupu?

Neomezený přístup k přednáškám

Součástí balíčku je 17 přednášek světově uznávaných Montessori lektorů. Přednášky jsou v angličtině, s českými titulky. Přístup vám zůstane na neomezenou dobu. Videa můžete sledovat kdykoliv a kdekoliv, stačí jen být online.

Zeptejte se na to, co vás zajímá!

Po skončení konference jsme pro vás připravili živé zoom setkání s dvěma Montessori lektorkami (jak pro skupinu 0-3, tak 3-6 let). Rádi odpoví na vaše dotazy, které můžete poslat předem na email, či se zeptat živě během setkání!

Buďte součástí uzavřené komunity

V dnešní době nemáme tolik možností k setkávání, diskuzi a sdílení problémů se kterými se potýkáme v každodenním životě. Využijte možnost se podělit s ostatními, kteří jsou na stejné vlně jako vy!

Bonusy, slevy a dárečky

Oslovili jsme pro vás několik partnerů, od kterých získáte zajímavé slevy a bonusy. Někdo pro vás má e-book, někdo slevu. Jsme rádi za tato partnerství, protože vám můžeme dodat tyto malé radosti "navíc".

Partneři konference

Často kladené otázky

Jak dlouho budu mít přístup k rozhovorům z konference?

Váš přístup je časově neomezený. Po zakoupení registrace získáte vstup do členské sekce, kam se budete moci opakovaně vracet a videa si pouštět jakkoliv dlouho budete potřebovat.

Budu moci pokládat otázky?

Ano, po konferenci budete mít možnost připojit se přes platformu Zoom na online setkání s Montessori průvodkyněmi pro věk 0-3 a 3-6, kde budete mít možnost pokládat otázky týkající se Montessori vzdělávání.

Dostanou účastníci po absolvování konference certifikát?

Po skončení konference vám rádi na vyžádání vystavíme certifikát.

Pro koho je konference vhodná?

Přednášky jsou především zaměřené na věkovou kategorii 0 - 6 let. Videa budou zajímavá a přínosná jak pro učitele v mateřských školkách, tak pro rodiče, kteří chtějí více porozumět vývoji jejich dítěte v tomto věku.

Zaplatil/a jsem registraci, ale nepřišlo mi žádné potvrzení?

Někdy se stane, že se při registraci uvede chybně email a vám pak nedorazí potvrzovací email ohledně zakoupené registrace. V tomto případě nás prosím kontaktujte a situaci vyřešíme. Zkontrolujte si ale nejprve spam a hromadnou poštu, někdy se tam přihlašovací údaje zatoulají.

Kde najdu bonusy?

Po přihlášení do členské sekce konference se vám každý den spustí rozhovory pro ten konkrétní den. Ve speciální sekci najdete bonusy od partnerů.

Je možné si videa stáhnout k sobě do počítače?

Ne, videa je možné sledovat pouze v rámci zabezpečeného prostředí členské sekce.

Mohu si zakoupit samostatný rozhovor či konkrétní den konference?

Cena je jednotná a to za celý obsah konference. Není možné koupit jen část obsahu.

Pokud máte nějaké další dotazy, neváhejte nám napsat 🙂

Organizátorky konference

Jsme tři nadšené duše... 🙂 Baví nás, co děláme. Baví nás vaše zpětná vazba. Baví nás vám přinášet inspiraci od těch nejlepších. Chceme se zlepšovat a chceme růst společně s vámi.

Rozhodně nás kontaktujte, pokud budete mít nápady, jak můžeme tuto platformu posunout dál... 🙂 

Lucie Tamášová

Veronika Kunzová

Lucie Hájková