Prstový úchop s kapátkem

9.1.2012
By

Původně jsem v této aktivitě chtěla hledat už od začátku složitosti… :-) Ale pak jsem si říkala, že žádný takový. Potřebovala jsem, aby se Kubí na chvíli opravdu zabavil, protože bojuju s nějakou virózou a byla jsem fakt utahaná. Tak že…

Vzala jsem úplně takové to obyčejné kapátko (v lékarně ho prodávají snad za 10Kč) – případně se dá použít jakékoliv, které máte určitě doma od nějakých kapiček. A protože jsem zrovna neměla kompletní set i s lahvičkou (což by asi bylo ideání), tak jsem dala Kubímu vodu jen do skleničky. Ideální by bylo, když bych dala i potravinářské barvivo, aby voda byla nějak lákavá, ale na první pokus zabrala i obyčejná… :-) (V montessori školičkách se většinou pracuje s dvěma barvami – modrou a červenou).

K tomu všemu gumová podložka pod mýdlo (díky jedné supr čtenářce blogu za dáreček)…

Jakoubkovi jsem jen ukázala fígl toho, jak do kapátka nabrat vodu a pak jak ji opatrně odpouštět pěkně jednu kapičku po druhé na podložku (do jednotlivých dílků). Hned se toho chopil a i když ze začátku s kapátkem bojoval, pak se u toho zasekl na celkem dlouhou dobu. Přišel si vyžádat i ubrousek, když se netrefil a trochu ukápl na podložce jinam, než chtěl… Tak že to by asi chtělo příště vychytat tak, aby měl ubrousek k dispozici už na tácku.

Kromě toho, že se dítko díky této aktivitě naučí používat kapátko (no není to pro dvouleté – tříleté dítě tak jednoduché! Mnoho dětí si myslí, že jen stačí strčit kapátko do vody a ona tam nějakým zázrakem sama zůstane), tak také procvičuje svou jemnou motoriku (hlavně prstový úchop), rozvíjí koordinaci oko-ruka, učí se soustředit, být pozornější, koordinovat své pohyby…

Tags: ,

5 Responses to Prstový úchop s kapátkem

 1. Marketa on 16.1.2012 at 14.35

  Dik za dalsi super napad! My jsme udelali cervenou a modrou vodu, dve kapatka a kapali jsme na papir do kolecek udelanych ve wordu. Nabirani do kapatka nebylo pro Juli uplne snadny, kapani vic, ale skvele u toho vydrzela a byla nadsena!

  • Lucie on 16.1.2012 at 18.40

   To je supr! Normalne se to dela s barvami, takze to mame take ted v planu. :) Jsem moc rada, ze to Juli bavilo!

 2. Zuzka on 3.2.2012 at 16.08

  Ahoj Luci, vidim, ze aktivita uspesna :)

  • Lucie on 6.2.2012 at 17.08

   Jojo… :) Ještě jsme přidali barvičky a obtiskávali, tak že to sem hodím někdy příště… :) DÍKY MOC ZA PODLOŽKU!

 3. Amelie on 26.2.2012 at 16.26

  Ta podložka pod mýdlo vypadá dobře. A kapátko je prima nápad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odkazy - hezké Montessori blogy