Akce „Pytlíky“ – výsledky… :) Kolečko a kolíčky

26.3.2012
By

Protože se nám už krásně sešly všechny „pytlíkové aktivity“, nebo-li busybags… Chtěla bych se s vámi podělit o výsledky práce perfektního týmu maminek, ve který jsem ani nedoufala. Na začátku bych chtěla říct, že se nás sešlo nakonec 25 (zájemců bylo víc, ale už bychom to asi nezvládly organizačně). Tak že každá maminka dělala svou aktivitu 25krát! Času jsme si daly dostatečně, tak že všichni všechno stihly a teď už se jen naše děti kochají…

První aktivitou, kterou bych vám chtěla představit je toto krásné kolečko s kolíčky… Aktivitu dělala Míša a tady kopíruju její popis akce… :)

Kolečko je oboustranné. Z jedné strany je 10 tvarů, každý má jinou barvu, k tomu jsou kolíčky, na kterých je vždy barva a tvar. Z druhé strany jsou tečky v počtu 1-10, k tomu na kolíčkách čísla 1-10 včetně příslušného počtu teček.
Aktivita může sloužit k učení barev nebo tvarů, kdy dítě přikolíčkuje tu správnou barvu/tvar a dále k učení čísel 1-10 a počítání, dítě spočítá tečky a přiřadí kolíček se správným číslem.
Dítě si s tím může hrát samostatně, když už barvy, tvary a čísla „umí“. Nebo dospělý dává dítěti otázky (co je to za barvu, jaký je to tvar, kolik je tady teček) a dítě odpoví a najde správný kolíček.

Výroba: kolečko jsem udělala ve wordu, manžel vytiskl, proti světlu jsem vždy slepila 2 kolečka k sobě, obstříhla, zalaminovala. Na kolíčky z jedné strany napsala čísla 1-10 včetně příslušného počtu teček. Na druhou stranu kolíčků jsem nalepila stejné barvy a nakreslila tvary.

P.S. Doufám, že aktivita se bude líbit a vydrží i nějakou tu manipulaci :-) .

Jsem moc ráda, Míša dala kolečka k dispozici. Jsou ke stažení zde a zde.

Tags: , , ,

7 Responses to Akce „Pytlíky“ – výsledky… :) Kolečko a kolíčky

 1. Gabriela Kollová on 26.3.2012 at 20.08

  Dobrý den, díky za tip na skvělou aktivitu. Tak mě napadlo, jestli by paní Míša nebyla ochotná se podělit o kolečko ve wordu – myslím tím o wordovský dokument k volnému stažení, příp. poslat emailem. Ušetřila by mi tím spoustu času – když už to má hotové…
  Děkuji moc,
  G.K.

  • Lucie on 26.3.2012 at 21.47

   Zeptám se a případně sem hodím odkaz… :) L.

   • Jana on 27.3.2012 at 8.50

    Jéé tak to by bylo úplně skvělé :) Doufám, že se s námi paní Míša podělí…

 2. tina on 26.3.2012 at 23.34

  Krásna aktivita, ozaj budeme vďační za ten word :-)

 3. Lucie on 27.3.2012 at 21.33

  Přidala jsem do článku dva odkazy (poslední odstavec) na obě kolečka. :) Jsou to dvě PDF. Můžete si je stáhnout.

 4. Gabriela Kollová on 28.3.2012 at 8.50

  Díky moc, jste prostě skvělá, stejně jako Váš web! Mimochodem, přeji Vám, abyste měla pohodový porod – ač teda vůbec netuším, za jak dlouho to zhruba má být. :-)

  • Lucie on 28.3.2012 at 8.56

   :-) Děkuju! :-) Jsem moc ráda, že se vám blog líbí… Porod teoreticky za tři týdny. Ale všichni vyhrožují, že mohu čekat dřív (hlavička už sestouplá hodně nízko, čípek zkrácený…atd…atd…). Každopádně tady doma to na příchod malé ještě rozhodně nevypadá, tak že doufám, že to bude spíše za dýl, než dřív… :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odkazy - hezké Montessori blogy