Vánoce jako čas pomáhání, darování a radování… :)

Vánoce jsou časem, kdy naše děti dostanou pravděpodobně hodně dárečků od všech příbuzných, nás samotných a v některých případech i našich známých… Čím více nad tím ale přemýšlíme, věříme, že by to měl být také čas, kdy se naše děti naučí dávat.

Protože naše blogy (www.MontessoriDoma.cz a www.RustSpolecne.cz) jsou oba zaměřené na Montessori aktivity, rozhodly jsme se, že bychom chtěly využít našich stránek k podpoře projektu, který bude mít podobné zaměření. Rozhodly jsme se, že bychom chtěly podpořit školu pro chudé děti, ze slumu v Nairobi (Keňa). Je to škola, do které chodí sirotci a chudé děti z celé čtvrti. V tuto chvíli v ní je více než 500 dětí! Od svého založení letos slaví deset let!

Paní ředitelka, Rosebella Wambui, v této škole během roku začala zařizovat Montessori třídu pro nejmladší děti (3-6 let). V této třídě má pár ručně vyrobených pomůcek. Chtěla by ale třídu rozšířit, nakoupit originální pomůcky a více jít tímto směrem, protože podle ní je práce s pomůckami pro děti velmi přínosná, konkrétní a děti s nimi lépe chápou i složitější koncepty.

Marie Montessori také začínala svou práci v chudé čtvrti Říma. Starala se o děti, nad kterými ostatní již zlomili hůl a o kterých si všichni mysleli, že se nenaučí ani číst a psát. Věříme, že všechny děti si zaslouží svou šanci. Budeme moc rády, pokud nám pomůžete s vybavením jedné třídy v Rosebella Academy, v Nairobi.

A jak na to?

Čtenáři obou našich blogů mohou pomoci této škole tím, že pošlou libovolný dar na účet občanského sdružení Centrum Dialog (51-168 765 02 57/0100), s variabilním symbolem tohoto projektu (VS: 10028). Zároveň napíší na email: Lu@centrumdialog.cz své jméno a částku, kterou přispěli. Sdružení následně vystaví zájemcům certifikát o daru, který odešle na Váš email a vy si ho můžete vytisknout pod stromeček, jako jeden z dárků.

Celkovou sumou, kterou chceme vybrat, je 26tisíc korun. Za tyto peníze nakoupíme rozšířený balíček základních pomůcek napříč oblastmi, jehož původní cena je téměř 33tisíc. E-shop dá balíček k dispozici za náklady. Dopravu do Keni zkusíme zajistit zdarma.

Po Vánocích bychom vás informovali, kolik se vybralo, co se koupilo a kdy nákup poletí k dětem!

Budeme moc rády, pokud se s námi do tohoto projektu zapojíte! Obě budeme přispívat na některé pomůcky a doufáme, že v tom nebudeme sami! 🙂

Přejeme vám všem krásný předvánoční čas!

Lucka a Mili

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.