Pokus se šiškou

Před pár dny se mi ozvala Tereza, která má doma tříletou dcerku a devítiměsíčního syna. Dělají s holčičkou hodně pokusů a jsou ochotni se s námi o ně podělit… 🙂 Takže vám teď budu vkládat nějaké tipy na aktivity od nich z domova… 🙂

Takže.. Pokus se šiškou, od Terezy… 🙂 

Potřebujeme: 1 ks šiška, sklenku s vodou, čas

Najdeme šišku – pokud možno z borovice (smrkové nejsou tak efektní). Necháme ji usušit nebo jen v teple, krásně se rozvine.

Pak si dáme vodu do sklenice a šišku ponoříme. Po nějakém čase můžeme sledovat, jak se šiška ve vodě „stáhne“ .

Pokud jste našli šišky dvě, druhá šiška poslouží k porovnání.

Komentáře
 1. Šárka napsal:

  Zítra jdeme na to, šišek tu máme… Díky!

 2. Terka napsal:

  Chtěla bych se zeptat, za jak dlouho se taková šiška stáhne? Děláme teď s dětma na praxi podzimní plody, ale bojím, se že to za tu chvilku neudělá ten efekt… Díky

  • Zuzka napsal:

   Ahojky,
   syn s tím přišel ze školy, dal rozvinutou šišku do umyvadla a myslím, že do půl hodiny byla šiška zavřená. Opačný proces trval ale delší dobu – cca 1-2 dny do plného otevření.

 3. Radka napsal:

  Také jsme s dcerou zkoušely. Zavírání ve studené vodě jde poměrně rychle, asi tu půl hodinu. Otevírání je pomalejší – lépe na sluníčku nebo na kamnech. Zajímavá obměna – do skoro zavřené šišky (aby byla mezery) jsme dávaly různé kytičky, když se šiška úplně zavřela, byla krásně ozdobená a kytičky nevypadávaly.
  Radka

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.