Skládačky podle vzoru

Tuto pytlíkovinu pro nás připravila Žaneta… 🙂 A popis taky. 

Picture 025
Dělala jsem skládačky podle vzorů. Jde o geometrické tvary, které se pak budou skládat na podložce do obrázku podle předlohy, popř. podle vlastní fantazie. Inspiroval mě web tady, ale podobné skládačky najdete to i jinde, např.tady.
Synovi jsem kdysi udělala skládačku z barevných zalaminovaných papírů a slavila velký úspěch. Pro pytlíkovou výměnu jsme se domluvili na tom, že tentokrát použiju jako materiál filc.

Snažila jsem se vymyslet tvary a jejich množství tak, aby se z nich dal udělat parník i náklaďák + dalších 16 obrázků, které jsem k tomu nafotila a udělala z nich malou knížečku. Záměrně jsem volila co nejvíce barev filcu, aby to bylo pestré a aby se to případně dalo použít i na povídání o barvách pro menší děti.

Výroba je velice jednoduchá, takže se dá základní sada ode mě dál rozšiřovat, když se bude dětem aktivita líbit.

Komentáře
 1. paula napsal:

  toto je úchvatne spracované, nedá sa sprístupniť materiál s fotkami predlôh? úžasne premyslené

 2. Klára napsal:

  Dobrý den, také bych byla ráda,kdybych si mohla prohlédnout všech 16obrázků. Spočítala bnych si, kolik je potřeba vystříhat koleček, čtverečků v konkrétní barvě a vyrobila bych to. příp. mi napište na klarka(tečka)kaja(zavinač)centrum(tečka)cz Děkuji moc.

 3. Ivana napsal:

  Dobry den, nebolo by mozne pridat fotku na ktorej by bolo vidiet vsetky tvary potrebne pre skladacku? Dakujem.

 4. Vendula napsal:

  Dobrý večer, také bych uvítala všechny tvary. Nakoupeno už mám, ale nápady nemám… Prosím prosím! 🙂 Je to pro nás všechny! 🙂 Děkuji předem, Vendula

 5. Dobrý den,
  děkuji za pochvalu. Předlohy jsem nafotila do alba na své FB stránce Tvoření pro děti, můžete si je stáhnout: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.519096621605531.1073741861.118606324987898&type=3
  Celkový počet tvarů: 9 koleček (3 zelená, 3 bílá, 3 šedá), 2 trojúhelníky (žlutý a meruňkový), 2 dlouhé proužky (2 modré), 3 malé obdélníky (růžová, červená, vínová) a 3 ještě menší úzké obdélníky (2 zelené, bílá).
  Žaneta

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.